گفتگو با دیده بان محترم مسافر آقای زرکش
جمعه 14 اردیبهشت 1397 ساعت 18:51 | نوشته ‌شده به دست مسافر توحید شکیبائی | ( نظرات )

" به نام الله قدرت مطلق "

هر جایی که می آموزی و تغییر مثبت میکنی، مقدس و الهی است. کنگره باعث رشد و تعالی میشود.

در هفته قدر دانی از راهنما، خدمت دیده بان محترم آقای علیرضا زر کش رسیدم و ضمن تبریک هفته راهنما به گفتگو نشستیم. شما دوستان بزرگوار را به خواندن این گفتگوی پر محتوا دعوت میکنم.

لطفاً  به رسم کنگره 60 خودتان را معرفی نمایید.

سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر

 آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، به مدت 9 ماه و 15 روز سفر کردم، به راهنمایی آقای محمد صداقت، رشته ورزشی دوچرخه سواری و حدود 13 سال است که آزاد و رها هستم و در ادامه سفر درمان نیکوتین هم داشتم، به راهنمایی جناب مهندس دژاکام و در حال حاضر بیش از 5 سال است که آزاد و رها هستم.

 

رشته های ورزشی که تجربه کردید را نام ببرید؟

بنده رشته های مختلفی در کنگره تجربه کردم، از قبیل تیر و کمان، دو الی سه سال راگبی بازی کردم. با گذشت زمان و شرایط جابجا شدن خوب است، در حال حاضر بهترین ورزشی که می توانم با توجه به زمان انجام دهم دوچرخه سواری است.

ورزش به عنوان مکمل درمان چقدر موثر و مفید برای بازگشت سلامتی به ما است؟

سخن جناب مهندس دژاکام، مبنی بر این که ورزش مکمل درمان است یک حقیقت است. تحرک لازمه حیات است، در صورت نداشتن ورزش و تحرک هم می توان ادامه مسیر و حیات داد ولی کیفیت زندگی خیلی مهم است. بسیار مهم است که کیفیت زندگی چگونه باشد! آیا با وزن بالا و درد مفاصل زندگی میکنید! آیا توان ده قدم دو را دارید؟ در سال چند بار مریض می شوید؟ در نهایت ترخیص از این مرحله چگونه خواهد بود؟ در بیماری و مشکلات و در بستر می روی یا خیر! ورزشکار از سلامتی بهتر و کیفیت بیشتری در زندگی برخوردار است. ورزش در سفر هم خیلی کمک میکند. کسانی که به پارک طالقانی نمی آیند و ورزش نمی کنند دارای تغیییرات خیلی کمی هستند و تغییرات در این مسافران به کندی صورت می گیرد.

خدمت کردن در پارک و ورزش چقدر برای ما مهم و ضروری است؟

در زمانی که راگبی بازی میکردم، به مدت دو دوره ورزش بان راگبی بودم. اگر در کنار ورزشی که انجام میدهید، یک مسئولیت ورزشی هم داشته باشید. باید به موقع حضور داشته باشید. در تیم ورزشی به خوبی ایفای نقش کنید و در پست خودت نمایش خوبی داشته باشید. در خدمت کردن مسئولیت را می پذیری و کار دیگری بجز ورزش به شما واگذار میشود. خدمت باعث میشود که وارد جزئیات شوی و چاره ای نداری جزء اینکه بیشتر یاد بگیری و قوی تر شوی و تجربه بالاتری را داشته باشی! آموزش بیشتری در خدمت کردن وجود دارد که باید آن را داشته باشی. خدمت در ورزش آدمی را توانمند تر میکند. در کنگره 60، اکثر اعضاء ورزشکار نبودند و پیش زمینه ورزشی نداشتند. نقطه مشترک ما پیش زمینه اعتیاد بود. برخورد با این نوع آدم ها عین برخورد با خود ماست و این باعث تقویت ما میشود. جهان بینی ورزشی را باید بدانیم و عملی کنیم، سخنان جناب مهندس دژاکام به ما کمک میکند که در این مورد قدم های بهتر و بیشتری برداریم. البته خادم بودن و خائن بودن در جهت و سمت با هم کاملاً تفاوت میکند!

دیدگاه خودتان را در مورد دستور جلسه "هفته راهنما" بفرمایید.

هفته راهنما را به استاد راهنمای کنگره 60، جناب مهندس دژاکام تبریک عرض میکنم. دستور جلسات هفتگی نتیجه تفکر و مدیریت جناب مهندس است. یادبود و تشکر در این مراسم ها دارای فلسفه مهم و با اهمیتی است. کسانی که در این دستور جلسات وارد نمیشوند، چه به صورت فکری و چه عملی همیشه ضرر میکنند. در مورد دستور جلسات باید تفکر کرد و عمل کرد. هفته راهنما در کنگره مصادف با هفته معلم در بیرون از کنگره است. تفاوت هایی بین راهنمایان کنگره 60 با معلمان است. درست است که معلم تدریس میکند و مسئولیت هایی در مورد دانش آموزان دارد ولی راهنمایی در کنگره متفاوت است. راهنما در کنگره غیر از اینکه خودش را درگیر تفکرات و اندیشه یک ر هجو میکند و مسئولیت راهنمایی در رسیدن به درمان را دارد، به صور پنهان ر هجو هم وارد میشود. یک ر هجو تحت حمایت راهنما و مربی قرار دارد. حمایت راهنما در هر دو صور ر هجو است. چهره راهنما در جلوی چشمان ماست و از وجود خطا یا اشتباه جلوگیری میکند. باید قدر دان این کار بزرگ باشیم. در مثلث ارتباط نور، صوت، حس و طبق سخنان جناب مهندس جهان ها با این سه مورد با هم در ارتباط هستند. لازمه حیات انسان رابطه است، تقدیر و تشکر به قول آقای مهندس باید به دلت و قلبت باشد و به کلامت و به درهم باشد.

جایگاه نور در قلب است، و کلام مان همانند صوت است و انرژی ما که معادل حس است، اگر با این ها بتوانیم قدر دانی کنیم آنگاه توانسته ایم با راهنمای خویش به درستی ارتباط برقرار کنیم. اگر نتوانیم این سه مرحله را انجام دهیم! نخواهیم توانست ارتباط مناسب با راهنما برقرار کنیم. در کنگره به دنبال ایده آل ها هستیم. چون کنگره بهترین است. اگر می خواهیم این روند ادامه داشته باشد باید بتوانیم در جایگاه خودمان بهترین باشیم. باید از کسانی که به بنده آموزش میدهند، تشکر و قدر دانی کنم.

در مورد بهترین ها سخن گفتید، چرا کنگره 60 در حال حاضر بهترین NGO میباشد؟

کنگره محصول و نتایج خیلی خوبی بروز داده است. محصولات کنگره 60، درست و کامل است. این محصولات هم در لحظه جواب مثبت داده است و هم با گذشت زمان روز به روز محصولات بهتری از این مجموعه معرفی شدند. کنگره 60، کیفیت در درمان را به خوبی ارائه میکند. همه کسانی که به کمک مصرف کنند گان می آیند خوب هستند. ولی در بحث تکامل، کامل ترین روش درمان اعتیاد، کنگره 60 میباشد. این هم در همین پارک کاملاً قابل رویت است. به قول جناب مهندس: عاقبت جام های خالی، پر خواهند شد. همه سوء مصرف کنند گان عاقبت به کنگره خواهند آمد. اگر می خواهیم به حال خوش برسیم باید در سه راستای جسم، روان و جهان بینی به تعادل برسیم.

چطور در کنگره 60، میتوان مفید بود؟

واقعیت امر این است که ما چقدر به درد می خوریم. چقدر کارایی داریم! آیا مصرف کننده بدون مصرف هستیم یا خیر؟ وقتی در درمان موفق شدیم ابتدا به خود کمک خواهیم کرد و توانمند خواهیم شد. ساختار کائنات بر این اساس است، که بدهی و بستانی! باید هم به خودمان سود برسانیم و هم به دیگران. باید به درد خودمان بخوریم و به درد همنوع، خانواده، جامعه و مملکت خود بخوریم. مفید بودن در تغییر جایگاه موثر است. این یک اصل است که وقتی تغییر جایگاه معنوی داشتی در جایگاه مادی هم تغییر جایگاه خواهید داد. باید در تغییر جایگاه تمام توان اندیشه و عقل را در نظر بگیریم تا در جایگاه بهترین عملکرد را داشته باشیم.

سخن آخر:

آخری وجود ندارد، پایان هر نقطه، سرآغاز خط دیگری است. این اعتقاد واقعی من است. هر جایی که می آموزی و تغییر مثبت میکنی، مقدس و الهی است. کنگره باعث رشد و تعالی میشود. ما در کنگره معتقد هستیم که هیچ چیزی شانسی و اتفاقی نیست، بهای سنگینی برای این موضوع پرداخت نموده ایم تا به جایگاه درمان برسیم. به راحتی از کنار این بهای سنگین نباید گذشت. از جناب آقای مهندس دژاکام و اساتید ایشان تشکر میکنم و از راهنمای گرانقدم آقای مهندس و آقای محمد صداقت هم کمال تشکر را دارم.

از طرف گروه وبلاگ نویسان، پارک طالقانی این هفته را به همه راهنمایان و هدایت گران از بدو خلقت تبریک میگوییم.

عکس: مسافر حمید

تهیه گفتگو و تنظیم: مسافر توحید


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه لژیون خانم آنی کماندار چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 10:53
با عرض سلام و احترام خدمت دیده بان محترم آقای زرکش و ضمن تبریک به مناسبت هفته راهنما و سپاس بیکران؛ گفت و گوی عالی و پرباری بود که سراسر آموزش برای بنده بود که امیدوارم من همسفر از تجربیات والای شما پیشکسوتان کنگره بیاموزم؛ از فضل الهی برای همه خدمتگزاران کنگره سلامتی آرزومندم؛ و خدا قوت خدمت مسافر آقای توحید برای مصاحبه بسیار آموزنده شان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات