گفتگو با مربی ورزش باستانی و کشتی کنگره 60 مسافر محمد
شنبه 1 اردیبهشت 1397 ساعت 18:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
در بزم و شادی اعیاد شعبانیه و در یک روز دل انگیز بهاری با مربی تیم کشتی کنگره 60 و یکی از مسافران و مربیان فعال در ورزش پارک طالقانی و خصوصاً در ورزش جوانمردان و پهلوانان  ورزش اسطوره ای باستانی به گفتگو نشستم. هوا ناب و سرشار از اکسیژن خالص الهی در یک روز بهاری در کنار یک مسافر پر انرژی و... شما را دعوت میکنم تا میهمان این گفتگوی عالی باشید.


یا فاتح


عرض ادب و احترام، لطفاً خودتان را معرفی نمایید.

سلام دوستان، محمد هستم یک مسافر

با 20 سال تخریب وارد کنگره 60 شدم، آنتی ایکس تریاک، به روشDST  و با داروی OT  ،مدت سفر اول 11 ماه به راهنمایی آقای فرهاد حاجیان پور در نمایندگی کرج سفرکردم و در حال حاضر 4 سال و 3 ماه است که از بند مواد آزاد و رها شده ام و 3 سال و 6 ماه است که از بند سیگار هم آزاد و رها شده ام. رشته ورزشی بنده کشتی و باستانی است.

شما سفر سیگار تان را زود آغاز نمودید، در صورتی که قبلاً این اجازه داده نمی شد؟

بله، در آن زمان اجازه درمان سیگار به ره جوی سفر اول داده نمیشد ولی بنده نمی خواستم سیگار بکشم و از آقای مهندس اجازه گرفته شد که در حین سفر اول به درمان سیگار بپردازم و با راهنمای راهنمای گرانقدرم آقای کوروش آذر پور به درمان رسیدم. اضافه میکنم که نیرو های باز دارنده و منفی همیشه جلوی راه آدم را سد میکنند و مانع ارتقاء و پیشرفت ما میشوند و نمی خواهند که به دانایی ما اضافه شود. برای من هم همین اتفاق افتاد! بعد از شروع به درمان سیگار، ناگهان صدای بنده گرفت و به دکتر مراجعه کردم و تشخیص دادن که یکی از تارهای صوتی در حنجره بنده، فلج شده است! چون خواست بالا داشتم و هدفم این بود که به درمان واقعی برسم به راهم ادامه دادم و خیلی هم برای سلامتی من مفید بود. چون دوست نداشتم که ورزشکاران کشتی ،مربی کشتی را با سیگار ببینند.

در سال گذشته چه فعالیت های در پارک طالقانی داشتید و برای سال 97 چه برنامه های دارید؟

در سال 96 تمرینات ورزش کشتی با حمایت بی دریغ، بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام و زیر نظر ایجنت محترم پارک طالقانی آقای نادر فراهانی به صورت مستمر و مدام انجام دادیم و روزهای پنچ شنبه در سالن کشتی توفیق جهان بخت ساعت 2 الی 4 برقرار است.

در خرداد 96 مسابقات انتخابی برگزار کردیم و نفرات برگزیده در تیرماه به جام دوستی در ارمنستان اعزام شدند. هدف حضور ما در این مسابقات رساندن پیام کنگره 60 بود. ما هیچ کاه باخت نداریم و همیشه برنده خواهیم بود. یا آموزش میگیرم و دوباره پیروز خواهیم بود. مسابقات پنچ گانه باستانی را برگزار کردیم و در 5 رشته انفرادی از قبیل سنگ، کباده، میل، چرخ و شنا انجام دادیم و نفرات برگزیده انتخاب شدند که امسال جام سردار به صورت سراسری برگزار خواهد شد.

خاطره جالبی از مسابقات کشتی جام دوستی دارید؟

بله، این مسابقات با حضور دیده بان محترم آقای حکیمی برگزار شد و کتاب ترجمه شده وادی عشق را به سر مربی و مربی تیم آمریکا هدیه داده شد. جالبتر اینکه ایشان آنقدر جذب خواندن کتاب بودن که فرصت برای گرفتن عکس یادگاری نداشتند!  به همه می گفتن که این چه کتابی عمیق و بزرگی است. واقعاً محو خواندن کتاب 14 وادی عشق جناب آقای مهندس بودند.

آیا در ورزش باستانی و کشتی، فتوت و جوانمردی بارز ترین مسئله است؟

بله، فتوت و جوانمردی در زور خانه رعایت میشود و در کنگره ما جهان بینی ورزشی داریم. احترام به پیشکسوت و رعایت منش و مرام پهلوانی و باید افتاده باشی اگر طالب فیضی.

چرا هر جمعه در پارک هستید و پر انرژی و از راه دور" کرج" به پارک می آیید؟

خیلی سوال خوبی کردید، بنده از نمایندگی کرج هستم و در کرج هم برنامه صبح جمعه و پارک را در پارک شهید چمران داریم ولی عشق و سرشار از انرژی بودن این پارک مرا جذب میکند و خورشید تابان کنگره 60 هم در این پارک حضور دارد و این دلیل اصلی و واقعی من است که با اشتیاق و خواست و علاقه به پارک طالقانی می آییم. البته در همه پارک که افراد کنگره 60 هستند، انرژی و زندگی هست و تمام اعضای کنگره 60 ، گل باغ انسانیت هستند ولی خوش بو ترین و گل سر سبد گل های کنگره 60، بنیان کنگره 60 هستند که شاهد قدم زدن این مرد فرزانه در این پارک هستیم.

جهت آشنایی همه مسافران محترم، توضیح مختصری از نرمش و ورزش رشته باستانی بفرمایید.

ابتدا انجام حرکات کششی و نرم به همراه سلام و شکر گزاری از خداوند میکنیم. شکر گزاری میکنیم که خداوند یک روز دیگر را به ما هدیه داده است. شکر میکنیم که می توانیم این همه چیزهای خوب را حس و لمس کنیم و از دیدن آنها لذت ببریم. چیدن ستاره های و ماه با نرمش از جالب ترین نکات ما است. در نهایت خورشید کنگره 60، به ما نور و انرژی و گرما میدهد و با گفتن نام آقای مهندس هم لذت می بریم و گرما به وجود ما توسط ایشان تابیده میشود. در ادامه هم از ابزار ورزش باستانی برای تقویت جسم خود مدد میگیریم.

این همه انرژی و حال خوش را از کجا جذب می کنید؟

رعایت حرمت پیشکسوت کنگره، رعایت ادب و اینکه هیچ چیزی مهم تر از حال من نیست. وقتی بخواهیم حالمان خوب باشد، باید خدمتگزار باشیم. باید احترام همه دوستان را داشته باشیم و حال مان خوب و خوبتر میشود. انرژی لبخند و خدا قوت از لبان من به لبان همه منتقل میشود! و برگشت هم دارد.

سخنی برای کسانی که از این روزی عالی و حضور در پارک استفاده نمیکنند، بفرمائید.

اینجا معدن انرژی است. برای حال خوب داشتن باید زود از خواب بیدار شوی و به پارک بیایی و از انرژی الهی و زیاد اینجا برای خودت اندوخته برداری. خدا  را شکر که همه نوع ورزش در پارک داریم و وسایل همه ورزش استاندارد را داریم و این امکانات هست و چرا استفاده نکنیم. این همه حال خوش هست و این همه شادی و شعف هست. من مربی کشتی هستم و اگر ورزش را آهسته افزایش بدهیم به نتیجه خواهیم رسید و با ورزش کردن بدن آماده کسب انرژی و مواد غذایی است و سوخت و ساز بدن درست شده و خیلی از بیمار های که به خاطر عدم تحرک به وجود میآیند را نخواهیم دید.

خاطره از حضور در پارک دارید؟

در نرمش های مان یکسری حرکات را به عمد و با طنز می گوییم که باعث تبسم و خنده همه شود و خودم از این کار لذت میبرم. مثلاً به جای کلمه درست " بدنسازی" از کلمه "" بدن کاری ساز میکنن""

که همیشه لبخند میگیرد و فضای خیلی خوبی به ورزش میدهد و انرژی میگرییم و یا با حسهای مان ستاره میچینیم! و بنده به طنز به دوستان میگویم که فقط ستاره بچنید و سیاره و زحل و مشتری و مریخ را نچینید! با این ترفند ها هم خودم می خندم و شاد میشوم و هم همه ورزشکاران عزیز و تولید انرژی پاک و درجه یک هم میکنیم.

کلام آخر:

آرزو میکنم که من و تمام مسافران گرامی و همسفران محترم به فرمان عقل نزدیکتر شویم. با نزدیکی به فرمان عقل مسائل مان را حل خواهیم کرد و امیدوارم امسال به آمار بیش از 7000 نفر رهایی نزدیک شویم در سال 96 مجموع رهایی در کنگره 60 در حدود 5000 نفر رها شده اند. این لذت بخش است و همه باید تلاش کنیم که یک نفر به رهایی برسید.

با تشکر از مسافر آقای محمد کمیلی که وقت خودشان را در اختیار وبلاگ پارک طالقانی قرار دادند.

 

عکس: مسافر حمید

تهیه گزارش و تنظیم: مسافر توحیدمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
پیمان یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 12:51
خداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات