گفتگو با نگهبان محترم ورزش طناب کشی در روز برگزاری مسابقه فینال طناب کشی
جمعه 11 اسفند 1396 ساعت 21:16 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا جدیدی | ( نظرات )
جمعه 11 اسفند بود که بازی فینال و رده بندی رشته طناب کشی انجام شد. با نگهبان ورزش طناب کشی گفتگوی بسیار آموزنده ای انجام دادیم که شما عزیزان را به خواندن این گفتگو دعوت می نماییم.


به نام خداوند جان و خرد


با عرض سلام و خسته نباشید، لطفاً خودتان را به روش کنگره معرفی کنید؟

سلام دوستان، سعید هستم یک مسافر

با 20 سال تخریب وارد کنگره شدم، بمدت 10 ماه سفر کردم، آنتی آ

ایکس تریاک و شیشه به روش DSTو با داروی شربت OT با راهنمای آقای علیرضا زر کش و بمدت 3 سال و 4 ماه است که از بند مواد آزاد و رها شده ام . در ضمن سفر سیگار هم انجام دادم ، به روشDSTبا آدامس نیکوتین دار به راهنمایی آقای مازیار اعرابی و در حال حاضر 3 سال است که آزاد و رها هستم . رشته ورزشی بنده طناب کشی است.

ورزش در یک حال خوب و خوش چه نقشی دارد؟

ما در کنگره 60 آموزش دیده ایم که باید سه ضلع جسم، روان و جهان بینی درمان شود تا به نتیجه مطلوب برسیم. ما برای هر سه پارامتر ها دارو داریم و برای جسم شربت OT، برای جهان بینی نوشتار ها ، سی دی ها و کتب آموزشی را داریم. در قسمت روان هم داروی داریم و آن دارو ورزش ،مشارکت کردن، خدمت کردن است. هر کس برای رسیدن به حال خوب و خوش باید این سه مورد را خوب پرورش دهد و برای بازسازی روان، ورزش کردن الزام است.

خدمت های که انجام داده اید را نام ببرید و چرا در ورزش پارک طالقانی هم خدمت می کنید؟

تجربه شده است کسانی که پس از اتمام سفر اول و درمان از کنگره فاصله گرفته اند. به حال خوش و عالی نرسیده اند و کسانی که ماندگار شده اند، در حال خدمت هستند. دارای حال خوب و روحیه خوبی شده اند.

از ابتدا سعی کردم یک سفر اولی خوب باشم و خوب راه درمان را به پایان رساندم. دبیر لژیون ، دبیر OT بودم و در سفر دوم تمام دوره های دبیری و نگهبانی جلسات را گذراندم. در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردم و مفتخر به قبولی شدم . در انتخابات با دیده بان محترم مرزبان ها جناب آقای مجدیان خدمت کرده ام و الان دستیار ایشان شده ام . 2 سال است که نگهبان ورزش طناب کشی شده ام. حدود یک سال و نیم هم مشاوره تازه واردین در آکادمی بوده ام.

سوء مصرف کننده های مواد مخدر در یک خصوصیات کاملا" اشتراک دارند و آن زیاده خواهی آنها است. این ویژگی بود که ما به کم راضی نمی شدیم و به دنبال بیشتر مصرف کردن مواد مخدر بودیم. به مصرف کم قانع نبودیم و در سفرم متوجه شدم که با خدمت به حال بهتری دست می یابم.  بهتر دیدم که با خدمت در پارک و در ورزش به حال خیلی بهتری دست بیابم.

حالا که به حال خوبی دست پیدا کرده ایم، مسئولیت ما نسبت به خانواده و اجتماع چیست؟

یک سری خصوصیات با اعتیاد در ما ایجاد میشود. انکار، توجیح، دروغ که مشخص است و همه داشته ایم و این خصلت های بد در قسمت جهان بینی ماست. تعاریف جهان بینی را همه میدانیم و جهان بینی کنگره 60 کاربردی است . جهان بینی را شبیه زندگی کردن می بینیم و در نوشتار جهان بینی داریم که :

جهان بینی یعنی فراگیری قوانین زندگی، حرف زدن، راه رفتن، اصلاح ریش صورت، حتی لباس پوشیدن و رفتار با خانواده ، وقت گذاشتن برای خانواده و رفتار درست با مخلوقات ... از قوانین زندگی و جهان بینی ما هستند و اعتیاد بر روی افکار و رفتار ما تاثیر سوء گذاشته بود و در کنگره آموزش میبینیم که چطور تفکر کنیم ، چطور رفتار کنیم ، وظایف ما نسبت به خانواده و اجتماع چیست؟ در کنگره ما مدیریت زمان انجام می دهیم و این رضایت خانواده را خوب پوشش میدهد. در وادی پنچم ما یاد می گیریم که جبران خسارت کنیم و بهترین چیزهای که من در کنگره60 یاد گرفتم، نظم، انضباط ، مدیریت زمان و تغییر در نگرش من بود.

نقش همسفر در درمان را بیان کنید؟

همسفران به معنی واقعی بال پرواز مسافران هستند و من با تمام وجود این مورد را حس کردم و اگر همسفر نداشتم به درمان نمیرسیدم! پدرم 10 سال است که در کنگره  هستند و راهنمای همسفران هستند و همسر بنده هم بمدت 10 سال در کنگره هستند و آموزش های ایشان بسیار مهم بود که در برخورد با مسائل بنده به نحو احسنت عمل کردند و دید من نسبت به کنگره را کاملتر و بهتر کردند. یک بال پرواز به معنی واقعی بودند. توصیه من به همه این است که حتما همسفر داشته باشند. الفبای کنگره 60را باید یاد بگیریم تا مثل یک فرد کنگره ای فکر کنی، صحبت و عمل کنی تا مفهوم کنگره را متوجه بشوی و هر دو باید یکسان آموزش ببیند تا تعامل بهتری داشته باشند.

چه نظری در مورد هفته دیده با نان محترم دارید؟

این هفته مبارک را به بنیان کنگره 60 و همه دیده بان های عزیز تبریک می گویم. این لطف و عنایت خداوند بود که من در قسمت انتخابات با دیده بان محترم جناب آقای مجدیان، شروع به کار کردم و با کار و فعالیت این عزیزان از نزدیک آشنا شدم. مشاهده می کنم که این دیده بان های عزیز چه مسئولیت بزرگ، سنگین و خطیری دارند! در کنگره نسبت به جایگاه فرد از ایشان انتظار است و انتظار از سفر اولی، سفر دومی، کمک راهنما و... متفاوت است. دیده با نان عزیز دارای تجربه، آموزش، پیشینه و تفکرات و دقت بسیار بالای هستند. از نزدیک در کنار دیده بان محترم انتخابات فعالیت می کنم.  انجام مقدمات هر انتخاباتی زحمت زیادی دارد. برای هر 14 ماه یکبار انتخابات مرز بانی برای 52 نمایندگی در سراسر کشور داریم. اطلاع رسانی و ثبت نام انجام میشود. فرم ها در یک روز مشخص آورده میشود و دیده بان محترم صلاحیت ها را بررسی میکند و تعرفه ها چاپ میشود. یکی از دستیار ها انتخاب می گردند و برای برگزاری انتخابات اعزام میگردند. همه شاهد هستند که برای برگزاری انتخابات چه تدارک اتی دیده می شود و بعد از انتخابات هم قوانین خاصی داریم. هر 14 ماه انتخابات مرز بانی  برای 52 شعبه کنگره 60 در چرخش هستند. اجرا و نظارت و به معنی کلمه دیده بانی در کنگره 60 واقعاً" خطیر و سنگین است. هر دیده بان کلی مسئولیت خطیر دارد و زحمت بسیاری می کشد. دیده با نان، ستون های کنگره 60 هستند و من به همه آنها احترام میگزارم . حتما" باید تقدیر و تشکر کرد و یاد گرفته ایم که از زحمات همه عزیزان با پاکت تشکر کنیم. من به وظیفه خودم در روز چهارشنبه عمل نمودم و همیشه مدیون زحمات این عزیزان هستم.

چگونه می توانیم حس خودمان را اصلاح کنیم؟

در تعریف حس داریم: حس اولین شروع بکار گیری قوه عقل است. ما با حواس و حس به دنیای پیرامون خودمان وصل میشویم و مثلث ارتباطی که شامل نور، صوت و حس است. با هر کدام از اینها می توانیم با دنیای پیرامون خودمان ارتباط برقرار کنیم . حس مانند خبرنگار است و مانند یک دستگاه گیرنده و فرستنده میباشد. باید موج و فرکانس گیرنده و فرستنده یکی باشد تا ارتباط کامل برقرار شود. ما با حس خودمان ارتباط مثبت یا منفی برقرار می کنیم. همچنین با هم حس خودمان ارتباط برقرار می کنیم. حس شما مشخص میکند که با عقاب ها باشی یا با مگس ها!!! حس تعیین کننده است که من با چه کسی ارتباط داشته باشم و این ارتباط چگونه باید باشد. حس تعیین کننده است که چه ببینم و نبینم و حس تعیین میکند که من به چه چیز نیاز دارم یا ندارم. ما با سوء مصرف مواد مخدر همه حس های خودمان را آلوده کرده بودیم و در پالایش و تصفیه حس خودمان باید کوشا باشیم. برای موفقیت در کنگره 60 باید حس ها را تغییر بدهیم. با تزکیه و پالایش به مراحل حسی خوب می رسیم. همه حس های خود را باید رشد و آموزش بدهیم تا موفق شویم.

نقش سفر سیگار را در درمان و رسیدن به حال خوش بفرمایید؟

آسیب مصرف سیگار در سیستم ایکس به اثبات رسیده است. نیکوتین سیگار یک جایگزینی برای نیکوتین طبیعی بدن میشود که با درمان کامل سیگار به درمان واقعی و حقیقی می رسیم. تجربه خودم این است که با درمان سیگار به حال خوش رسیدم و با آن به چهره خوب، حال خوش، افکار سالم و خوش اخلاقی رسیدم. راهنمای عزیزم برای من اجبار نمودند که سفر سیگار هم انجام دهم. از ایشان ممنون هستم که درمان سیگار را جدی گرفتند و بعد از درمان سیگار به حال خوش رسیدم. به همه دوستان توصیه میکنم که حتما این سفر مهم را انجام دهند و این مورد را جدی بگیرند.

حرف آخر:

از خانواده آقای مهندس عزیز بسیار تشکر میکنم و هفته دیده بان را به همه دیده بان های عزیز تبریک می گویم و از گروه وبلاگ پارک طالقانی هم تشکر و سپاسگزاری می نمایم.

عکس : مسافر رضا

تهیه و تنظیم: مسافر توحید


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر توحید(21) شنبه 12 اسفند 1396 20:33
سلام
خداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic