گفت و گوی هفته
شنبه 26 فروردین 1396 ساعت 10:06 | نوشته ‌شده به دست امیر رضایی | ( نظرات )


کمک راهنمای گرانقدر آقای محمدعلیرضایی میهمان ما در "گفت وگوی هفته" پارک طالقانی می باشند،تبسم های شیرین و حس گرم و دلنشین ایشان تداعی کننده محمدعلیرضایی درذهن دوستان است،دریک صبح زیبای بهاری با نگهبان داوری ورزش والیبال و یکی از اعضای شورای ورزشی کنگره۶۰ هم کلام می شویم، با ما باشید...

آقای علیرضایی ابتدا باسلام و تشکر از شمابابت وقتی که برای مصاحبه اختصاص دادید،به سبک سیاق کنگره خودتان را معرفی نمایید.

محمدهستم یک مسافر، آنتی ایکس تریاک،روش درمانDST،داروی درمان اپیوم،رشته ورزشی شنا و والیبال ،راهنما جناب آقای علی خدامی،آزادی از بند مواد مخدر هفت سال


خلاصه ای از سوابق خدمتی خودتان را برای مان بیان کنید.

به مانندهمه مسافرهای دیگر خدمت را از نمایندگی و شعبه با جاروزدن و ته سیگارجمع کردن آغازنمودم،مراتب خدمتی را سلسله وار از دبیری ،نگهبانی،مرزبانی،کمک راهنمایی و درنهایت ایجنتی تجربه کردم که هرکدام دنیایی آموزش همراه خود داشتند.بارتجربی هر جایگاه خدمتی به نحوی است که تا پیش نیاز را طی نکنی به جایگاه خدمتی بعدی نخواهی رسید.

آقای علیرضایی درمورد جایگاه نگهبان داوری مسابقات والیبال و شرح وظایف آن برایمان شرح می دهید.

یکساعت قبل از شروع بازی ها به همراه ده نفر از ورزشبانان رشته والیبال زمین ها را برای برگزاری مسابقات فراهم میکنیم،برای شروع اولین بازی ها در سه زمین با ۱۸خدمتگذار برای داوری گسیل میکنیم.دوستان خدمتگذار داوری همگی نسبت به قوانین والیبال کاملا اشراف دارند و تمام بازی ها نیز از جانب بنده و آقای حسینی دبیر بنده رصد و نظارت می شود،یک روز برگزاری مسابقات والیبال نیاز به انسجام و هماهنگی بسیاری بین ورزشبانان ، خدمتگذاران و سرپرست ها و ورزشکاران دارد. 

در شورای ورزشی کنگره ۶۰ همراه با دیگر اعضاء شورا هماهنگی های سخت افزاری و نرم افزاری درمورد فعالیت های سایررشته ها در جلسات شورای ورزشی به انسجام و قوام می رسد.


معاشرت با شما بسیار لذت بخش است و دلیل آن چیست؟

شمالطف دارید،اما باید گفت این یک حس دوجانبه است که در کنگره بسیار درمورد آن بحث می کنیم آموزش می بینیم تا آداب معاشرت ما مبتنی بر جهان بینی موردنظرکنگره باشد. جهان بینی کاربردی که از حسن اتفاق دستورجلسه هفتگی مان نیزهست،این جهان بینی در ورزش کنگره هم جای خودرابازکرده و ار مختصات ویژه ای برخورداراست.خدمت در کنگره هم متاثر ازهمین نگرش سرچشمه می گیرد.بازتاب تغییرات درونی ما باید نمود بیرونی هم داشته باشد.ما به هستی آمده ایم برای  دو هدف و منظور،یکی آموزش و دیگری خدمت ، پس همه این مفاهیم و احساسات خوب در آموزش و جهان بینی نهفته است.

آقای علیرضایی از جهان بینی ورزشی سخن به میان آمد،ساده ترین نوع تعریف برای آن چیست؟

جواب را با طرح پرسشی کلیدی ادامه می دهم ،در مسابقات کنگره من آمده ام که تحت هر شرایط برنده باشم؟یا آمده ام بیاموزم و لذت ببرم؟ فکرمی کنم کمی اندیشیدن به این مفاهیم خط مشی جدیدی را پیش روی ماقرار می دهد.ما این شعار زیبا را مطلع همه مسابقات کنگره میبینیم که یا می بریم یا می آموزیم،این فلسفه و جهان بینی ورزشی کنگره است.

در آستانه دور جدید مسابقات ورزشی در پارک طالقانی هستیم،شاهد تغییرات در سطوح مختلف خواهیم بود؟

ازنظرکیفی ما مسلما آزمون خطاهایی را پشت سر گذاشته ایم و حداقل یکدور باتجربه تر شده ایم،اما تمام تلاش ما بر این است که از حداکثرتوانایی سخت افزاری و نرم افزاری بهره مند باشیم تا انشالله برگ زرین دیگری در تاریخ ورزش کنگره ثبت گردد.


آقای علیرضایی شما امروز احساس خوشبختی می کنید؟

(با لبخند و کمی تامل)از دولتی سر جناب مهندس دژاکام و آموزش های کنگره مگر می شود از تاریکی و جهنم سوزان اعتیاد خارج شد و حس خوشبختی نداشت؟امکان دارد آموزش دید و تکامل پیداکرد و خوشبخت نبود؟دوستانی همچون شما پیدا کردن و به جهانی تازه گام گذاشتن و در نور ادامه مسیر دادن معنی جز خوشبختی ندارد،جمعه ها در پارک طالقانی حس میکنم در بهشت هستم،این برای من یعنی حال خوش و امیدوارم همگی روز به روز بیشترازاین حال خوش بهره مند شویم.


بدون انجام ورزش منظم دستیابی به حال خوش امکان دارد؟

قاطعانه می گویم خیر،ببینید حال خوش و سلامتی جسم رابطه مستقیمی دارد و درمان نیز بطور متناوب به این دو عامل بستگی دارد،ورزش اساس زندگی سالم است،حال وقتی میبینیم کنگره خطوط خمر مشخص گردیده و خطوط ورزش و تاثیر متقابل آنهابریکدیگرمعین شده است.با اتکا به این اصول واضح می توان به حال خوش رسید.

آقای علیرضایی برای مسافرین عزیزی که اشتیاق به ورزش دارند اما به هر دلیلی از ورزش کردن امتناع می کنند چه پیشنهادی دارید.

من  چند سال قبل برای اولین بار در پارک طالقانی با هم لژیونی هایمان دستم به توپ والیبال خورد و همان پنجه زدن و درک لذت عمیق آن روز دید  نظرم را نسبت به ورزش تغییرداد.بدون هیچ پیش داوری و بهانه گیری ورزش را شروع کنند مسلما نتیجه پربرکتی میگیرند.

در انتها از تمامی شما عزیزان تشکر می کنم،همواره شادوسلامت باشید.

تهیه و تدوین مسافرامیررضایی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریدون جنابی جمعه 15 اردیبهشت 1396 14:29
بااحترام...آقای علیرضایی شاد باشید همیشه ...یاعلی
علیرضا مظلومی شنبه 26 فروردین 1396 23:29
خداقوت
حسینی شنبه 26 فروردین 1396 12:38
خدا قوت به اقای علیرضایی و امیر عزیز امیداوارم همیشه موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic