قدرت ذهن
شنبه 7 اسفند 1395 ساعت 10:29 | نوشته ‌شده به دست مسافر مسعود | ( نظرات )
قدرت ذهن

قوانین الهی و عالم هستی بیان می‌کند هر آنچه در ذهن انسان تصور می‌شود اعم از نیک و بد، زشت و زیبا، ارزش و ضد ارزش، مثبت و منفی، شکست و پیروزی در دنیای واقعی نمود خواهد یافت و شدت به واقعیت پیوستن این تصویر ذهنی به‌شدت تمرکز روی آن موضوع و تصویر آن در ذهن بستگی دارد. درواقع خواسته‌های ما چه معقول و چه نامعقول که تصور می‌شوند باید به‌گونه‌ای باشند که بتوان آن‌ها را در صور پنهان (عقل، نفس، ذهن، حس و آرشیو) و از همه مهم‌تر در افکارمان باور نمود یعنی هر چه فکر کنی همان می‌شود. داشتن تفکرات و اندیشه به همراه تصویر مثبت و منفی منجر به رویدادهای همان افکار می‌شود و معمولاً در بدن خود انسان به شکل آثار بیماری یا موفقیت نمایان می‌گردد.

عالم هستی بدون کمترین تلاش تمامی کارها را انجام می‌دهد همه‌چیز به این بستگی دارد که در ذهن ما چه می‌گذرد. تفکر و اندیشه ما به‌گونه‌ای است که برای کاری بزرگ زمان زیادی و برای کاری کوچک زمان محدود در نظر می‌گیرد این‌ها قوانین عالم هستی همچنین قوانین زندگی محسوب می‌شوند که بدین شکل تعریف می‌شوند و اگر از آنان بهره بگیریم و قدرت اجرای انجام آن‌ها را داشته باشیم انسانی خوشبخت و موفق هستیم و درنهایت آرامش و تعادل زندگی می‌کنیم در غیر این صورت در جنگ و ستیز با خود و دیگران هستیم و همواره در تعادل بسر نمی‌بریم و برای خود، دیگران و حتی عالم هستی مشکلات و دردسر درست می‌کنیم.

زمان و اندازه هیچ مفهومی برای عالم هستی ندارد و به دست آوردن مقدار اندکی پول هیچ تفاوتی با کسب میلیاردها پول و ثروت ندارد چون جریان واحدی در کار است و از آنجائی که ما میلیاردها ثروت را زیاد و مقدار کمی پول را اندک می‌دانیم میلیاردها پول و ثروت دیرتر و مقدار کمی پول زودتر به دست ما می‌رسد.

قوانین الهی به این صورت است که هر چیزی از انرژی ساخته‌شده باشد مشابه خود را جذب می‌کند چون هر چیزی در این دنیا دارای فرکانس مختص خود است و وقتی انسان در مورد چیزی‌هایی مختلف اعم از سرمایه، پول و ثروت، روابط خوب، سلامتی، فقر، روابط ناسالم و نابسامان، بیماری، موفقیت و جایگاه اجتماعی، اقتصادی و تحصیلی تمرکز ‌کند همان‌ها را نیز جذب می‌کند و این از طریق ذهن و احساسات انسان امکان‌پذیر است.

نکته مهم روند تشکیل این شرایط است که می‌توان در سه مرحله جستجو کرد اول تجسم: برای تجسم، انسان باید از ذهن خود استفاده کند و مجسم کردن خواسته که الآن از آن اوست، آن کار را انجام دهد و از داشتن آن لذت ببرد که انگار همین حالا خواسته‌اش را دریافت کرده است. دوم احساس: همراه با تجسم، انسان باید احساس فوق‌العاده‌ای در مورد خواسته‌اش داشته باشد. یک نوع احساس شور و شوق همراه با لذت و عشق که تمام این‌ها توسط ذهن امکان‌پذیر است بدین ترتیب انسان فرکانس و ارتعاشی ایجاد می‌کند که خواسته خود را مانند آهن‌ربا جذب می‌نماید. سوم دریافت: بدین ترتیب از طریق نیروهای طبیعی، مرئی و نامرئی کمک می‌کند تا انسان را از هر طریقی که شده به خواسته‌اش برساند

خلاصه اینکه ضمیر ناخودآگاه ما برایش چندان فرقی نمی‌کند که تصاویری که می‌بیند واقعی باشند یا در صفحه تلویزیون و یا بر پرده ذهنمان بسته باشند آنچه می‌بینیم یا تصور می‌کنیم مستقیم و یا غیرمستقیم روی احساس ما اثر می‌گذارد. تصاویر و افکار خوب احساس مثبت ایجاد می‌کند و. تصاویر و افکار بد احساس منفی؛ و از همه مهم‌تر اینکه احساس دارای انرژی است و انرژی یعنی توانایی انجام کار و انرژی عاطفی ما همچون آهن‌ربای بزرگ شروع به جذب انرژی‌های همنوع می‌کند در لحظاتی که احساس منفی داریم وقایع و انسان‌های منفی را به خود جذب می‌کنیم و در زمان‌هایی که حس مثبت و شادمانه در ما برپاست در حال جذب چیزهای خوب و مطلوب به زندگی خود هستیم.

البته این را هم نباید نادیده بگیریم که اعمال ما نیز دارای انرژی است و اعمال منفی بازخورد و عکس‌العمل منفی دارد. کسی که همیشه در مورد بیماری صحبت می‌کند بیمار می‌شود و کسی که به‌طور مداوم در مورد رفاه صحبت می‌کند در رفاه و آسایش به سر خواهد برد یعنی همه خوبی‌ها و بدی‌ها را بر اساس تفکرات‌مان جذب می‌کنیم و با تمرکز بر روی چیزی باعث می‌شویم آن مسئله یا موضوع برایمان اتفاق افتد. ما بافکر کردن به چیزی آن را به سمت خود جذب می‌کنیم حتی اگر آن را نخواهیم. ما بافکر کردن به موضوع و مسئله‌ای آن را بزرگ و قویی‌تر خواهیم کرد؛ بنابراین باید افکار و اندیشه خود را مثبت و سازنده کنیم و به سمت خوبی‌ها سوق دهیم تا مسائلی که دوست داریم تجربه کنیم و روزی به آن دست خواهیم یافت و در نقطه مقابل نباید با نگرانی‌های خود باعث ‌شویم اتفاقات بدی برایمان رخ دهد.

بنابراین بهتر است به ندای عقل خود گوش دهیم و در مسیری حرکت کنیم که حکم عقل را در قالب فرمانروای بزرگ کاملاً اجرا نماییم یعنی با تفکرات و اندیشه مثبت، خدمت به خلق، حرکت در مسیر ارزش‌ها و دوری از ضد ارزش‌ها و با تزکیه و پالایش ناخالصی‌های درون و حس‌های آلوده و منفی را تصفیه کنیم تا صفات زشت و ناپسند در درونمان تغییر کند و با درمان بیماری اعتیاد، سیگار و الکل، انواع قرص‌های روان‌گردان و غیره به اتفاقات و جریان‌های خوب سرعت بیشتری ببخشیم تا پیامدها و موفقیت‌های مطلوبی برای ما رقم بخورد و در این زمینه نباید شک کنیم بلکه تمرکزمان را به آن موضوع به دید کاملاً مثبت بنگریم. برای ایجاد تغییر باید به مسائل آن‌گونه که آرزو داریم باشند بنگریم نه آن‌گونه که هستند این رازی است که با تجسم دیداری می‌توان به آن دست‌یافت یعنی هر شب قبل از خواب خود را برنده تجسم کنیم یعنی به‌منظور تأثیر هر چه بیشتر تفکرات مثبت بر روی اتفاقات بایستی نادیده بگیرید چه‌کارهای دشوار هستند و هم‌چنین به این‌که دیگران شمارا چگونه می‌بینند کاملاً بی‌توجه باشید و تنها تمام تمرکز خود را حول این محور بگنجانید که دوست دارید چه اتفاقاتی برایتان به وقوع به پیوندد.

 ما می‌توانیم قدرت مغناطیسی جذب اتفاقات خوب خود را با اختصاص دادن زمان؛ روزانه به افکار قدرتمندمان افزایش دهیم؛ یعنی به‌طورجدی به فکر کردن در مورد هدف و رؤیاهایمان و آنچه از زندگی می‌خواهیم اختصاص دهیم این عمل موفقیت‌ها را برای رسیدن به خواسته‌هایمان افزایش می‌دهد چون موفقیت یک منبع تمام‌شدنی نیست و هر کس می‌تواند از آن بهره ببرد و فراموش نکنیم که موفقیت دیگران موفقیت ما را محدود نمی‌کند. همین‌طور موفقیت ما، موفقیت دیگران را محدود نخواهد کرد. نباید اجازه دهیم ما در حس‌های منفی مانند ترس، ناامیدی، منیت، غرور، تکبر، خودخواهی، خود برتری، خودبزرگ‌بینی، خودشیفتگی غرق شویم چون حس‌های منفی ناراحتی‌های ما را بیشتر خواهد کرد و تنها نشانه آن این است که ما به هدفی که در زندگی آرزویش را داریم نمی‌رسیم. بنابراین به‌جای حسرت خوردن و از دست دادن آرزوهایمان، تنها به آنچه دوست داریم و می‌خواهیم فکر کنیم.

از تماشای چیزهای که انرژی منفی را به ما منتقل می‌کنند اجتناب کنیم توجه ما به هر چیزی، آن مورد را بیشتر و بیشتر به سمت ما می‌کشاند و بدانیم اگر روابط ما با دیگران بد است تنها خود ما موجب آن شده‌ایم. توجه به مسائلی همچون انتقام می‌تواند موجب ویرانی روابط شخصی ما شود. با این ذهنیت که هیچ‌چیز به وقوع نخواهد پیوست مگر آن‌که شخصاً آن را جذب کرده باشیم. می‌توانیم از روابط بد با همسر و بستگان رهایی یابیم. پس هر فکری انرژی است و هر فکر مانند خودش را جذب می‌کند و هر فکری بر سلامتی ما تأثیر می‌گذارد و هر فکری دارای قدرت است و هر فکری امواج مغناطیسی را منعکس می‌کند و دارای موج و فرکانس شبیه خودش ارسال می‌شود و به‌سوی ما برمی‌گردد و هر فکر می‌تواند یک‌چیزی را خلق ‌کند بنابراین درست فکر کردن را بیاموزیم.

ذهن مانند یک مزرعه است یعنی هر اندیشه‌ای که در آن کاشته و درست آبیاری شود، پرورش می‌یابد و بزرگ می‌شود و در عمل، رفتار و کردار و گفتار نمود می‌کند وقتی خواسته‌ای داریم تمام جهان دست در دست هم می‌دهند تا ما را به خواسته‌مان برسانند. انسان آهن‌ربایی زنده هست و در مورد هر چه بیندیشد همان را به سمت خود می‌کشد.

هستی از انرژی بی‌نهایت تشکیل‌شده است و هر آنچه می‌اندیشیم و احساس می‌کنیم را مانند مغناطیس به خود ما بازمی‌گرداند و حس‌های پاک ما قوی‌ترین آهن‌ربا در تمام کائنات است که تمام خوبی‌ها را جذب می‌کند. درواقع ما شاهد یک پژواک قدرتمند و همیشگی در زندگی هستیم.

مسافر مسعود مصطفی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقاله،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات