جوشش از درون
یکشنبه 9 خرداد 1395 ساعت 09:13 | نوشته ‌شده به دست مسافر مسعود | ( نظرات )

جوشش از درون

در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام

کنگره مکان امن و مقدسی است که فقط کارش درمان اعتیاد نیست بلکه یک مرکز علمی –تحقیقاتی و پژوهشی است که در مورد راهنمایی انسان، پیشگیری، کاهش آسیب ازمواد مخدر و بسیاری از بیماریهای ناشناخته تحقیق میکند. این دستور جلسه میخواهد بگوید که من چطور و چگونه رسالت خود را انجام دهم. بنابراین اگر بخواهیم پایه های علمی کنگره مستحکم شود و علم و دانش کنگره به روز شود تا حرفی برای گفتن داشته باشیم، میبایست کار تحقیقاتی انجام دهیم و اگر چنانچه علم این کار را نداریم میتوانیم با مطالعه منابع آموزشی و استماع سی‌دی‌های کنگره همچنین با تحقیق و جستجو، مطالب و مقالات به روز برای وبلاگ و سایت ارسال کنیم و مثل گذشته صرفا" فقط مصرف کننده نباشیم بلکه برای پیشبرد اهداف کنگره و بازپرداخت بدهی خود قدم برداریم.

گزارش کامل در ادامه مطلب...

کنگره60 یک مرکز مردم نهاد است که درآمد آن از قانون یازدهم و باکمک حامیان اعضا تامین میشود و در نوشتارها این نکته ذکر شده که ما به هیچ گروهی وابسته نیستیم و فقط به خود متکی میباشیم و نکته مهم اینست که در کنگره از هیچکس پولی دریافت نمیشود و اعضا به میل خود کمک میکنند و اینکه چرا و که چی کمک میکنند و چرا باید کمک کنند؛ پاسخ اینست که باید سهمی در مهار این آتش ویرانگر داشته باشیم چه مادی، چه معنوی و بدانیم تداوم و قوام فعالیت تشکیلات کنگره بخصوص شعب منوط به استحکام پایه‌های مالی است. اینکه یاد بگیریم از مال‌مان ببخشیم و احسان کنیم اینکه از مال دنیا دل بکنیم چون مال دنیا برای همین دنیاست اینکه ضرورت انفاق و اثرات آن را با پوست و گوشت تنمان لمس کنیم و بدانیم بدون مستحکم نمودن پایه های مالی، تشکیلات علمی –معنوی بی‌محتوا خواهند بود و پایدار نمی‌مانند و هدف کنگره در نوشتارها این پیام را میرساند که مسئولیت حفظ کیان و حراست کنگره 60 در همه ابعاد به عهده اعضا می باشد.

کنگره 60 برای تک تک اعضا امکانات مالی و آموزشی را فراهم کرده است و از همه مهمتر تولید علم را طراحی نموده جهت نجات انسانها بخصوص مصرف کنندگان مواد مخدر که با نگاهی گذرا به فعالیتهای کنگره در می یابیم که تلاش ها و خدمات بسیاری صورت گرفته که با یادگیری همین مطالب و متون آموزشی کنگره بسیاری از گره های کور زندگی برای ما باز شد و از همه مهتر برای اولین بار در طول تاریخ، صورت مسئله اعتیاد مسیر حرکت برای درمان بیماری اعتیاد را تشریح کرد و این علم و دانش موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

آیا اگر این منابع علمی - تحقیقاتی که الهام گرفته از کتب آسمانی است نبود ما الان نتیجه گرفته بودیم؟! آیا هرگز قادر به ادامه زندگی بودیم؟ آیا لذت زندگی را دوباره می چشیدیم ؟

مشکلات، در‌به‌دری‌ها، دردها و رنجها را فراموش نکرده و نخواهم کرد، خماری‌ها، ترک‌های ناموفق، افسردگیهای حاد، تصمیم به خودکشی‌ها را هرگز از یاد نبرده و نخواهم برد ، نگاه های حسرت آلود به انسانهای پاک و سالم هنوز در ذهن هست، هنوز غرق در شرمندگی همسر و فرزند، خانواده و پدر و مادر را احساس میکنم و از همه مهمتر نگاههای سنگین اطرافیان به خود و خانواده ام هنوز در خاطرم هست! تا اینکه بعد از این همه سال گرفتاری، تخریب و سقوط، گمشده‌ام را پیدا کردم و معنی سلامتی، درست وسالم زندگی کردن، چگونه زیستن، عشق و محبت، گذشت، بخشش، ایمان، ایثار، صداقت و حتی خداوند را با تمام وجود احساس کردم.

کنگره یعنی ساختن تمام ویرانی‌ها به شهری سالم و آباد و از تفکر و اندیشه ای پوچ با تغییر دیدگاه و نگرش، تبدیل به تفکری سالم، سازنده و مثبت کرد و این بیانگر اینست که یکسال آموزش در کنگره برابر است با یک دوره حیات؛

کنگره بی‌ریا و سخاوتمندانه امکانات مالی- علمی خود را در اختیار من و دیگران قرار داد تا در کمال آرامش و امنیت در مسیر درمان خود گام برداریم و نکته خیلی مهم اینست که تمامی امکانات مالی و علمی، حاصل کمکهایی است از جمع شدن قطره قطره حمایتهای مالی اعضا و بدانیم این علم و دانش مرهون تلاش و کوشش بی وفقه، پژوهش و تحقیقات مستمر انسانی فرزانه، صالح، پاک‌سرشت، حق طلب و وارسته، جناب آقای مهندس دژاکام که بدون چشم‌داشت مادی و با همت بلندشان برای بیرون بردن علوم ناشناخته با متد DST و با آن آثار شگفت انگیز و حیرت آور، از محدوده مرزهای جغرافیایی با وجود همه محدودیت ها، تمام عمر ،وقت ،مال ،آبرو، اعتبار، تلاش، کوشش و همت خود و خانواده خود را همچنین دست در دست پزشکان و در کنار محققان، پژوهشگران، جامعه علوم انسانی و دینی با درک حساسیت نقش کنگره در درمان اعتیاد و بیماریهای ناشناخته در توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی و پزشکی با هدف نجات بشر صرف این علم و دانش کرد و با یاری قدرت مطلق قدم های بعدی تحقق خواهد یافت.

و اما وظیفه و حس مسئولیت ما در قبال این همه خدمات، محبت‌ها و کمکهایی که از جانب کنگره به ما شده و می‌شود، اگر بی‌تفاوت باشیم قطع یقین بی‌تفاوتی پاسخ خاص خودش را خواهد داشت و هر عملی از ما سر بزند جواب آن را از سیستم کائنات و هستی دریافت خواهیم کرد.

اینکه قدردان امکانات و علم کنگره باشیم و در نظر داشته باشیم مقوله مالی و علمی بعنوان دو اصل در نوشتارهای کنگره 60 ثبت شده است که از اهمیت بالایی برخوردار میباشند چرا که این دو اصل برای پیشبرد اهداف کنگره در نظر گرفته شده است و برای استحکام و استواری پایه‌های مالی- علمی، زمانی از ساختاری محکم و قوی برخورداریم که منابع مالی و علمی از درون جوشیده و تامین شده باشد و وابسته به این و آن نباشیم تا حرکتهای کنگره با تدبیر و سیاستهای جناب آقای مهندس هدفمند انجام گیرد و منابع مالی ابزاری می‌باشد برای ابتکار، اقتدار و توانایی هر چه بیشتر کنگره و از همه مهمتر کنگره باید از توانمندیهای بیشتری نسبت به آنچه در حال حاضر دارد برخوردار باشد و به همین دلیل سعی کنیم بهانه ای پیدا کنیم تا کلیات طرح آکادمی رونق گیرد و سهمی هر چند اندک و ناچیز، به تحقق بخشیدن اهداف از پیش تعیین شده‌ای که توسط جناب آقای مهندس و اساتید گرانقدرشان طراحی گردیده است کمک کنیم تا به ثمر بنشیند.

اگر می خواهیم کنگره هر روز بیش از پیش مقاوم، قوی و پایدارتر در برابر نیروهای تاریکی واهریمن، همچنین مجموعه نیرومندی برای خدمت به بشریت باشد، باید با افزایش و تقویت توانمندیهای مالی و علمی با تلاش و کوشش خود سبب شد تا در چهارچوب و سیاستهای کنگره همچنین بر اساس تفکرات و اندیشه بنیان کنگره 60 حرکت کنیم تا استقلال لازم را بدست آوریم.

به فرموده جناب آقای مهندس هیچ وقت و یا هیچ روزی کنگره از بین نمی‌رود و هرگز چنین اتفاقی نمی‌افتد زیرا کنگره ساختمان نیست بلکه یک تفکر و اندیشه است که قطعا" ادامه دارد و همیشه جاری خواهد بود.

 

مسافر مسعود مصطفی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقاله،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات